13.7 C
Brno
Čtvrtek, 1 června, 2023

Jdete sjíždět řeku? Toto si vezměte s sebou

Bez čeho se neobejdete při sjíždění divoké řeky? V článku naleznete soupis všech zásadních věcí, které budete pro bezpečný sjezd potřebovat.

Jízda na kajaku je pořádný adrenalin. A taky skvělá zábava. Jestliže ale jedete na kajak poprvé, pak vám v tomto článku poradíme, co byste si rozhodně měli vzít s sebou.

Základní vybavení

Půjčovna lodí Český Krumlov vám poskytne základní vybavení, které budete potřebovat. Půjčovna lodí nabízí například kajaky a další typy lodí, které budete ke sjezdu potřebovat. V případě potřeby zapůjčí i házečku. Jedná se záchrannou šňůru, která vám pomůže, pokud se dostanete do zapeklité situace, z níž nebude jiného úniku.

V dobrých půjčovnách si budete moct půjčit také ochranné vybavení. Základem je především helma. Při adrenalinovém sjíždění na kajaku jde o naprosto zásadní doplněk, bez kterého se zkrátka neobejdete. Můžete se totiž převrátit a spoléhat jen na tvrdost vaší lebky by vás mohlo stát i váš život. Proto si helmu určitě vezměte. Možná za ní budete rádi.

Peníze a vak

Nezapomínejte samozřejmě ani na kvalitní oblečení. Na sjíždění řeky na kajaku je nejlepší neoprenové oblečení. Dobrou kombinací je především neoprenový oblek, tričko a nepromokavá bunda. Tato kombinace by vám měla poskytnou ultimátní ochranu před promočením a prochladnutím. Pro jistotu si pořiďte bundu v zářivých barvách, aby vás mohla v případě potřeby vyhledat pomoc.

Doma si rozhodně nenechávejte ani nepromokavý pytel. Ten by měl být odolný a se zavinovacím uzávěrem. Díky němu vaše náhradní oblečení nepromokne a vy zůstanete v suchu za každé příležitosti. Do vaku si ale naskládejte i jiné věci než oblečení. Nejlépe uděláte, pokud do něj naskládáte alespoň nějaké peníze (ne všechny), doklady, nůž, svačinu, lékárničku a mobil. S touto výbavou se pak na výpravě po divokých řekách rozhodně neztratíte.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality