13.7 C
Brno
Čtvrtek, 1 června, 2023

Péče o pleť, vlasy a klouby s kolagenem a kyselinou hyaluronovou

Kolagen a kyselina hyaluronová jsou velmi často skloňovanými látkami, které pomáhají pleti vypadat zdravě a plné hydratace. Zároveň se starají o kvalitu kloubů a pohybového aparátu celkově. Proč tomu tak je?

Co je to kolagen

Kolagen je druh proteinu, který se zcela přirozeně nachází v našem těle. Značné množství kolagenu, které je obsaženo v naše těle, má vliv na kvalitu pleti a pohybového aparátu. Je tomu tak způsobeno proto, že kolagen je tzv. lepidlo, které se stará o to, aby držely buňky v našem těle pohromadě. Je to látka, kterou je tělo schopno produkovat samo, avšak pouze do určitého věku a při dobré životosprávě.

Co je kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová je polysacharidová molekula. Je jednou z hlavních složek (dalšími jsou kolagen a elastin), která tvoří hlavní složku pojivé tkáně obklopující kožní buňky. Kyselina hyaluronová má tu vlastnost, že je na sebe schopna vázat velké množství vody a postupně ji uvolňovat. To zajišťuje hydrataci pleti. Důležitá je také pro správnou funkci kloubů, protože podporuje tvorbu synoviální tekutiny neboli kloubního mazu. Zajišťuje hladký pohyb kloubů v kloubním pouzdře. Také kyselina hyaluronová je tvořena samotným tělem, pouze však do určitého věku.

Kombinace kyseliny hyaluronové a kolagenu

Spojením kyseliny hyaluronové a kolagenu podporujete účinky těchto dvou důležitých látek. Vzájemně se doplňují a zesilují své účinky. Kyselina hyaluronová a kolagen na pleť hydratuje pokožku, obnovuje a zachovává její pružnost a omezují tvorbu předčasně vznikajících vrásek. Jsou nápomocné také proti předčasnému stárnutí pleti.

Podporují správnou funkci kloubů, podílí se na tvorbě vaziva, čímž je podpořena zdravá struktura svalů, kostí a šlach, zlepšují viskozitu kloubních ploch.

Jak a proč doplňovat kolagen a kyselinu hyaluronovou.

Je vám 25 let a více? A více, že v tomto období se obě látky přestávají dostatečně tvořit? Dodejte tělu kolagen s kyselinou hyaluronovou v práškové formě, kterou je možné vysypat do vody a vypít. Vyhnete se tak nepříjemnému polykání velkých kapslí nebo tablet.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality