13.7 C
Brno
Čtvrtek, 1 června, 2023

Přírodní osvěžovače vzduchu. Krásná vůně a žádná chemie. Takto si je vyrobíte

Příjemná vůně v domácnosti nemusí být výsledkem nákupů v drogerii. Jde to i jinak. Levnější a dokonce zdravější. Žádná chemie, pouze čistá vůně a příjemný příbytek. Ideální na vzduchu na letní osvěžení. Vyzkoušejte i vy.

MaM 07.08.2020 11:42 voda, žízeň, citrus, pomeranč, citron, limetka Foto: Shutterstock
Využít však můžete i sušení pláty citrusů na provázku.
Jednoduchý a levný osvěžovač

Stačí vám skutečně málo. Běžný postřikovač na květiny a destilovanou nebo filtrovanou vodu, zbavenou vodního kamene. Přidáte lžičku sody bikarbony a dvě až pět kapek esenciálního oleje. Během léta jsou vhodné vůně jako pomeranč, citron, ale klidně i evergreeny jako čajovník nebo ylang – ylang. Pak stačí pár stisknutí rozprašovače a máte vůni v celém bytě. příjemnou, zdravou dokonce navozující v organismu pozitivní změny.

Voňavé pokojové rostliny

Pokud budete doma pěstovat přírodní zdroje příjemné vůně, uvidíte, že váš příbytek bude vonět jinak. I pár aromatických bylin jako máta, nebo šalvěj již vědí osvěžit vzduch. Avšak taková levandule na parapetu je úplně jiný kalibr. Skvělá na vůni i navození sladkých snů. Výbornou volbou je i jasmín. Přežije vám i doma a ta vůně je skutečně exotická. Při výběru rostlin do interiéru se tedy nezaměřujte pouze na design, ale i vůni.

káva

Každý miluje vůni čerstvě namleté ​​kávy. Málokdo však ví, že může být nejen skvělým nápojem, ale rychlostí blesku se promění na super osvěžovač vzduchu. Namelte alespoň 2 lžíce zrnkové kávy a klidně ji nechte v malé misce na poličce v místnosti. Nejenže bude příjemně a nenápadně vonět, ale stáhne i pachy z okolí. V tom je káva skutečně skvělá.

Citrusy nejen na Vánoce

Možná vám doma zůstalo citrusové ovoce, které už právě není nejčerstvější. Nemusíte ho vyhazovat. Pokud již také není vhodné k jídlu, stále vám může zpříjemnit vzduch v interiéru. Napíchejte několik vonných hřebíčku do citrusové kůže a nechte plod na misce v kuchyni. Využít však můžete i sušení pláty citrusů na provázku. V létě jejich vysušíte rychle, příjemně budou vonět a po usušení zůstanou jako připravené dekorace na Vánoce.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality