6.1 C
Brno
Pondělí, 27 března, 2023

Vybíráte nosič kol? Pomůžeme vám

Cyklistika je sport, který patří mezi ty oblíbené, a proto svá kola rádi převážíme i na prodloužený víkend nebo týdenní dovolenou. Ať už jedeme na hory či za hranice, poznávat zdejší krajinu z kola, je jednoznačně skvělé. Abychom však mohli převést kola celé rodiny, a to tam, kam bychom chtěli, jsou potřeba nosiče kol. Na výběr máte ze tří druhů, nyní se na ně podíváme o něco blíže, aby bylo vaše rozhodování o něco snazší. 

Střešní nosiče – obliba mnoha řidičů

Jako první se podíváme na střešní nosiče, které jsou u řidičů poměrně oblíbené. Jsou také levnější než ostatní varianty, ale je třeba se dívat na to, z jakého materiálu jsou vyrobeny. K tomu, abyste mohli převážet kola celé rodině, bude potřeba zvolit nosiče z oceli nebo hliníku. Mají vyšší nosnost a unesou až čtyři kola nebo velký střešní box. Pokud byste zvolili levnější variantu, tedy nosiče z plastu, jsou pevné a spolehlivé, ale mají nižší nosnost. Zpravidla uvezou jedno kolo či lyžařské vybavení. Doporučujeme tedy nosiče nikdy nepřetěžovat, ať už střešní či jiné.

Nosiče na tažné zařízení

Tyto nosiče na tažné zařízení se považují za nejvíce bezpečné. A jak už z názvu vyplývá, nosiče se umísťují na tažné. Pokud jej tedy vaše auto má, neváhejte a pořiďte si je. Jednoduše se instalují na auto, ale je potřeba vyřídit třetí poznávací značku, abyste ji nemuseli před každou jízdou předělávat na nosič. Převeze až čtyři kola a neovlivní jízdní vlastnosti. 

Převoz kol na zadních dveřích

Nosič kol na páté dveře se považuje za jeden z elegantních způsobů převozu kol. Jedná se o praktického pomocníka, který vám převeze až tři kola. Nemění délku ani výšku auta, ale je třeba počítat s tím, že přes zadní okno hůře uvidíte a do kufru budete mít horší přístup. Pokud jste zvolili svého šampiona pro převoz kol, doporučujeme podívat se na eshop Autodoplňky-obchod.cz, kde máte vše na jednom místě i s vysvětlením, jak se jednotlivé nosiče montují na vůz.  

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality