13.7 C
Brno
Čtvrtek, 1 června, 2023

Bizarní, stylové či odvážné? Britky ví, jak zaujmout

Hollywood má raději své bezpečné módní volby, ale když přijde na Velkou Británii, zdá se, že odvaha tamním celebritám nechybí. Potvrdili to i na nedělním vyhlášení cen BAFTA v rámci televizní tvorby.

Pravda 07.06.2021 10:57
zvětšit
Zleva: Golda Rosheuvel, Billie Piper a Nicola … Foto: SITA / AP
Zleva: Golda Rosheuvel, Billie Piper a Nicola Coughlan.
Červený koberec se zaplnil dámami v rozmanitých oděvních kreacích, kterým nechyběl nápad, uhrančivý či výrazný detail nebo ne zcela typický střih a silueta. Zejména o Londýně, metropoli Velké Británie se zvykne mluvit jako o místě, ve kterém je originalita a módní odvaha přítomna na každém rohu. Domácí se nedívají na to, co na nich řeknou ostatní a s módou se milují hrát. Některé herečky na cenách BAFTA se oblékli právě v tomto duchu.

Například Golda Rosheuvel, z hitu Bridgerton, zaujala na první pohled šatami atypického střihu od Simona Rocha, pod které si oblékla bílou košilovou halenku a doplnila jejich výraznými lakovanými botami se štrasovými-perlovou dekorací.

Móda žen na televizních cenách BAFTA
FOTOGALERIE
Herečka Zawe Ashton a její nepřehlédnutelné šaty.
Herečka Helena Bonham-Carter přišla v …

  • 13Herečka Jessica Plummer pózuje fotografům na …
    Nepřehlédnutelný byl i model herečky Billie Piperová, kterou si slovenská diváci mohou pamatovat například ze série Penny Dreadful. Model z dílny značky Moschino sice stavěl na minidĺžke, no architektonického mašle a výrazný balónový rukáv celkově měnily proporci tělu a siluetu. Nešlo o něco, co by si zvládla obléci každá žena, ale rozhodně tato volba nezůstala bez povšimnutí.

Do třetice z pozvaných dám zaujala i herečka Nicola Coughlan, jejíž na míru zhotovili šaty v ateliéru Valentino Haute Couture. Oranžovo-červená výrazná barva a k tomu pevná zvonová sukně a nabírané tuhé rukávy – něco, co by si normálně oblékla vysoká štíhlá modelka, dostávalo v případě drobnější a plnější nositelky zcela nový charakter. Coughlan ukázala, že plnější křivky nejsou rozhodně překážkou na módní odvahu. A ta nechyběla ani její líčení, výrazným modrým stínem na alabstrovo světlé pokožce.

O tom, zda se vám jednotlivé módní volby líbí nebo ne, se rozhodnete samozřejmě sami. V tomto případě si však dovolíme poukázat na to, že britské herečky mohou jít vzorem v zmíněné stylové odvaze. Protože není vždy nejsprávnější kráčet vychozenými cestičkami. A možná právě časy po „skončení pandemie“ jsou příležitostí k tomu, abyste dali odvaze a experimentům průchod i vy.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality