13.7 C
Brno
Čtvrtek, 1 června, 2023

Zde jsou riziková místa, na které při úklidu bytu zapomínáme nejčastěji

Ruku na srdce, jak často doma myjete vypínače či čistíte dálkové ovladače?

Pravda 03.08.2020 09:00 cištení, úklid, zena Foto: Shutterstock
Kuchyni uklízíte důkladně, ale kdy jste naposledy pořádně vodou s ovladač?
rohožka

Chodba je místo, kde se přezouváme a kam si přinášíme nečistoty z vnějšího prostředí. A zatím, co chodbu obvykle vysát a umýt prostředkem na podlahy nezapomeneme, o rohožce se to říct nedá. Přitom i ji třeba vysávat jednou týdně, jednou měsíčně bychom ji měli vydrhnout prostředkem určeným na podlahy. Samozřejmě, péče o ni třeba přizpůsobit i materiálu, z jakého je vyrobena. Účinné jsou při rohožích i parní čističe.

Dálkové ovladače

Shromažďuje se na nich velké množství bakterií, které mohou být dokonce zdraví škodlivé. U televize totiž často jíme a tak si bakterie přenášíme z ovladače přímo do úst. Obzvláště důležité je vyčistit tlačítka, protože špína se dostává díky nim dostává i do vnitřku ovladače.

knihy

Kdy jste naposledy vyklidili police s knihami a postarali se o pořádek na tomto místě? Abyste se z vašich knih mohli těšit co nejdelší dobu, měli byste police čistit pravidelněji. Kvalita papíru se totiž vlivem nečistot zhoršuje, ale knihy také přitahují různý drobný hmyz, který se v nich může rozmnožovat.

Koutek s pomůckami na úklid

Kde skladujete utěrky na čištění, houby, kartáčky …? A kdy jste je naposledy vyměnili za nové? Všechny nečistoty se shromažďují právě na tomto místě. Víte, že houby či utěrky byste měli umýt či ručně proprat v dezinfekčním roztoku po každém úklidu? Rovněž je třeba si dát záležet na čištění místa v bytě, kde tyto pomůcky skladujete – je totiž ohromným zdrojem bakterií.

vypínače

Jak často se každý člen domácnosti denně dotkne vypínače? Dokonce aniž abychom si po příchodu z venku nejdříve umyli ruce – zapnout světlo na chodbě totiž uděláme jako první. Proto je nesmírně důležité pravidelně mýt vypínače a použít při tom také prostředek s dezinfekčním účinkem.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality