4 C
Brno
Pondělí, 25 října, 2021

Zde jsou riziková místa, na které při úklidu bytu zapomínáme nejčastěji

Ruku na srdce, jak často doma myjete vypínače či čistíte dálkové ovladače?

Pravda 03.08.2020 09:00 cištení, úklid, zena Foto: Shutterstock
Kuchyni uklízíte důkladně, ale kdy jste naposledy pořádně vodou s ovladač?
rohožka

Chodba je místo, kde se přezouváme a kam si přinášíme nečistoty z vnějšího prostředí. A zatím, co chodbu obvykle vysát a umýt prostředkem na podlahy nezapomeneme, o rohožce se to říct nedá. Přitom i ji třeba vysávat jednou týdně, jednou měsíčně bychom ji měli vydrhnout prostředkem určeným na podlahy. Samozřejmě, péče o ni třeba přizpůsobit i materiálu, z jakého je vyrobena. Účinné jsou při rohožích i parní čističe.

Dálkové ovladače

Shromažďuje se na nich velké množství bakterií, které mohou být dokonce zdraví škodlivé. U televize totiž často jíme a tak si bakterie přenášíme z ovladače přímo do úst. Obzvláště důležité je vyčistit tlačítka, protože špína se dostává díky nim dostává i do vnitřku ovladače.

knihy

Kdy jste naposledy vyklidili police s knihami a postarali se o pořádek na tomto místě? Abyste se z vašich knih mohli těšit co nejdelší dobu, měli byste police čistit pravidelněji. Kvalita papíru se totiž vlivem nečistot zhoršuje, ale knihy také přitahují různý drobný hmyz, který se v nich může rozmnožovat.

Koutek s pomůckami na úklid

Kde skladujete utěrky na čištění, houby, kartáčky …? A kdy jste je naposledy vyměnili za nové? Všechny nečistoty se shromažďují právě na tomto místě. Víte, že houby či utěrky byste měli umýt či ručně proprat v dezinfekčním roztoku po každém úklidu? Rovněž je třeba si dát záležet na čištění místa v bytě, kde tyto pomůcky skladujete – je totiž ohromným zdrojem bakterií.

vypínače

Jak často se každý člen domácnosti denně dotkne vypínače? Dokonce aniž abychom si po příchodu z venku nejdříve umyli ruce – zapnout světlo na chodbě totiž uděláme jako první. Proto je nesmírně důležité pravidelně mýt vypínače a použít při tom také prostředek s dezinfekčním účinkem.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality